تقسیم ۱۱۰ ریالی سود به ازای هر سهم و افزایش ۶۲ درصدی سرمایه «کالا»/ سود سهامداران فردا واریز می شود

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده بورس کالای ایران در حالی صبح روز جاری ۱۶ تیر ماه برگزار شد که سهامداران با رأی اکثریت، عملکرد این شرکت را مورد تایید قرار دادند و تقسیم سود ۱۱۰ ریالی به ازای هر سهم و افزایش ۶۲ درصدی سرمایه شرکت را به تصویب رساندند؛ طبق قول مدیرعامل بورس کالا، سود سهامداران حقیقی فردا واریز می شود.

0

به نقل از کالاخبر، در مجمع عمومی عادی سالانه این بورس، پس از ارایه گزارش هیات مدیره برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ گزارش صورت های مالی شرکت توسط حسابرس مستقل و بازرس قانونی، ارایه و اعلام شد که وضعیت مالی شرکت بورس کالای ایران، در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ و عملکرد مالی و جریان های نقدی آن برای سال مالی منتهی به تاریخ مزبور،‌ از تمام جنبه های با اهمیت،‌ طبق استانداردهای حسابداری مطلوب است.

همچنین مجمع عمومی عادی سالیانه بورس کالای ایران، با تقسیم ۱۱۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کرد که طبق اعلام سید جواد جهرمی مدیرعامل بورس کالای ایران، سود سهامداران حقیقی طی روز آینده به حساب آنها واریز خواهد شد.

در مجمع فوق العاده صاحبان سهام نیز افزایش ۶۲ درصدی سرمایه شرکت از ۱۳۶۰ میلیارد تومان به ۲۲۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و اندوخته احتیاطی به تصویب صاحبان سهام رسید تا بورس کالا از نظر میزان سرمایه در رتبه نخست بورس های کشور قرار گیرد.

در مجمع عمومی عادی بورس کالای ایران، موسسه حسابرسی ایران مشهود نیز به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی بهراد مشار به عنوان بازرس علی البدل و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی کثیرالانتشار انتخاب شدند.