دغدغه‌های مردم در بازار سرمایه رفع شود/ ماموریت دولت به تیم اقتصادی برای رفع موانع مالی صنایع

سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور، ضمن تاکید بر رفع دغدغه‌های مردم در بازار سرمایه ، به وزیر اقتصادی، رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس بانک مرکزی ماموریت داد، تدابیر لازم برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز صنایع را اتخاذ کنند.

0

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا) به نقل از مهر، سید ابراهیم رئیسی، صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت، با بیان این که تأمین مالی بخش تولید در سال جهش تولید، از جمله برنامه‌های دولت برای تحقق شعار سال است، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بانک مرکزی را موظف کرد، با توجه به مشخص‌بودن میزان منابع مالی در اختیار دولت، تدابیر لازم را برای رفع موانع تأمین مالی مورد نیاز صنایع اتخاذ کنند.

وی همچین با اشاره به نگاه راهبردی دولت به موضوع ساخت مسکن در کشور، از وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها خواست، تسریع در ارائه مشوق‌های مسکن‌سازی در بافت‌های فرسوده را دراولویت برنامه‌های خود قراردهند.

رفع دغدغه‌های مردم به عنوان سرمایه‌گذار و رکن اصلی بورس و بازار سرمایه از دیگر تأکیدات رییسی به مسؤولان مربوط در جلسه امروز هیأت دولت بود.

پیش از سخنان رئیسی، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به رشد چشمگیر صادرات محصولات دانش بنیان در سال گذشته در راستای تحقق مطالبات رهبری مبنی بر خروج اقتصاد کشور از خام فروشی گفت: در سال ۱۴۰۲ صادرات محصولات دانش‌بنیان با فعالیت بیش از ۵۰۰ شرکت به رقم ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسید که با توجه به این که ارزش صادرات هر تُن از این کالاها دو برابر ارزش متوسط کالاهای دیگر است، نشان روشنی از خروج تدریجی اقتصاد کشور از خام‌فروشی است.