رونمایی از نخستین سامانه اسکوتر اشتراکی هوشمند در پارک شهر منطقه ۱۲

نخستین سامانه اسکوتر اشتراکی هوشمند در بوستان شهر با حضور شهردار منطقه۱۲ و جمعی از مدیران افتتاح شد.

0

به‌ گزارش از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، وحیدرضا انارکی محمدی گفت: در راستای کاهش سوخت های فسیلی و توسعه وسایل نقلیه پاک، معاونت حمل ونقل وترافیک منطقه ۱۲ با ایجاد نخستین سامانه اشتراکی اسکوتر هوشمند ، امکان سفر میکروموبیلیتی که به سفر با وسایل نقلیه کوچک و انفرادی مانند دوچرخه، اسکوتر، موپد و … گفته می‌شود را برای شهروندان فراهم کرد.

شهردار منطقه۱۲ با تاکید بر گسترش این سامانه در محلات منطقه با توجه به تردد بالای شهروندان و وجود طرح ترافیک افزود : در کشورهای پیشرفته فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه پاک مانند دوچرخه و اسکوتر به عنوان وسایل نقلیه عمومی در بین مردم جا افتاده و شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد به جای خودروی شخصی از سیستم‌های دوچرخه و اسکوتر اشتراکی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند.

سیستم‌های اشتراکی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که کاربران نیازی به خرید دوچرخه و یا اسکوتر ندارند بلکه شرکت‌هایی مانند یوراید، دوچرخه و اسکوترهای برقی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و کاربران با استفاده از سیستم و اپلیکیشنی که شرکت یوراید طراحی کرده، اقدام به عبور مرور در سطح شهر می‌کنند. کاربران پس از رسیدن به مقصد خود، اسکوتر و یا دوچرخه‌ها را در محل مناسبی که در پیاده‌رو تعبیه شده، پارک و هزینه آن را پرداخت می‌کنند.

برای استفاده از سیستم اسکوتر و دوچرخه اشتراکی، یوراید اپلیکیشنی طراحی کرده که کاربران با اسکن کد QR درج شده بر روی اسکوتر، قفل آن را باز کرده تا سفر خود را آغاز کنند. پس از رسیدن به مقصد، هزینه عبور و مرور خود را از طریق همین اپلیکیشن پرداخت کرده و مجدداً با اسکن کد QR، دستگاه را پارک و قفل می‌کنند.